• بازی ایکس باکس XBOX Need For Speed Rivals

برای همه آشناست ،در تمام نقاط دنیا حتی با کمی اغراق اگر در بیابان ها هم درباره ی یک ماشین از کسی سوالی کنید . بحثی درباره ی آن باز خواهد کرد. در دنیا رویداد های زیادی وجود دارند که هیچگاه حتی قوی ترین نیروی های طبیعی مثل زمان نمیتوانند آن را از بین ببرند.مثال بارز این رویداد های فراموش نشدنی در دنیای بازی های ویدیویی در سال 1994 اتفاق افتاد. وقتی کمپانی بازی سازی «EA Games»  دست به طراحی و تولید عنوانی در سبک ماشین سواری زد. عنوانی که امروزه پس از گذشت 23 سال هنوز هم طرفداران خودش را دارد و بدون شک هم بیش از پیش بسیار قوی تر از همیشه در بحث با دوستان درباره ی ماشین های لوکس و اسپرت در همه جای دنیا پای ثابت مثال زدن از زیبایی و حضور تمام عیار ماشین های متنوع و تعقیب و گریز های پلیسی در اختیار سری بازی ساخته شده توسط کمپانی بازی سازی «Electronic Arts» یعنی عنوان به شدت محبوب «NEED FOR SPEED» است. این بازی ویدیویی دقیقا با همین فونت نوشتاری در فایل های «EA Games» ثبت شده است. این بازی ویدیویی ماشین سواری زمانی در سال 1994 فقط یک کودک نوپا بود و آمادگی معرفی شدن در سطح جهانی را داشت. اولین سری از این بازی ویدیویی شناخته شده توانست فروشی بالغ بر 150 میلیون نسخه را تجربه کند. رکوردی که نمیتوان به سادگی از کنارش گذشت.نوشتن از اولین تریلری این عنوان به شدت موفق لذتی به اندازه ی موفقیتش دارد.تریلری که برای اولین بار از اولین بازی سری خانواده ی «نیاز به سرعت» پخش شد به گونه ای بود که اگر امروزه همان تریلری برای عنوانی پخش شود مورد تمسخر واقع میشود. اما این موضوع در آن زمان دقیقا برعکس اتفاق افتاد. در تریلر منتشر شده برای اولین بار از اولین عنوان «نیاز برای سرعت» تعدادی ماشین اسپرت با سرعت از جلوی کادر دوربین رد میشدند و بدون هیچ گونه نشانی از گیم پلی بازی یا حتی صحنه ای چند ثانیه ای از منوی اصلی بازی در نگاه اول مخاطب بدون شک خنده اش میگیرد و این سوال پیش می آید که چطور برای یک بازی ویدیویی در سبک ماشین مسابقه ای یک تریلر سینماتیک ساخته اند؟ اما این مهم جایی روشن میشود که مخاطب خودش عنوان بازی را تجربه میکند.با بیانی ساده تر «EA Games» با انتشار تریلری از ماشین های واقعی در کادر بسته سعی در ساخت یک تریلر سینماتیک نداشته ، بلکه تریلری از خود بازی را منتشر کرده است.
31 اگوست سال 1994 سالی که دنیای بازی های ویدیویی هیچ درک درستی از سبک ماشین مسابقه ای نداشتند و بهترین ها بازی هایی بودند که یک اتوموبیل در یک جاده ی بی انتها قرار داشت و فقط با چپ و راست رفتن باید پیشرفت میکردید. در این میان بود که عنوان«نیاز برای سرعت» با سبکی بهتر و برتر نسبت به عناوین هم رده ی خودش وارد عمل شد و یک بار برای همیشه اسم «NEED FOR SPEED» یا همان «NFS» را در تاریخ بازی های سبک ماشین مسابقه ای ثبت کرد.
بازی از گرافیک قابل قبولی برخوردار بود و منظره های اطراف بسیار زیبا و تا حد ممکن بر روی کنسول های آن سالها به خوی اجرا شده بودند.جالب ترین و قابل ستایش ترین برتری این بازی نسبت به عناوین هم رده ی خود در آن زمان این بود که در گیم پلی بازی به صورت اول شخص بود. این به این معناست که درون ماشین قرار گرفته و از داخل رانندگی انجام میگرفت.درون هر ماشین درست شبیه به چیزی که واقعا بود ساخته شده بود.طراحی جزيیات تمام عیار بود.به گونه ای که حتی دریچه های کولر,کیلومتر شمار ها و...به شکلی باورنکردنی طراحی شده بودند.با شتاب گرفتن درون ماشین کاراکتر تکان شدیدی میخورد وتصویری که از شیشه ی جلوی ماشین دریافت میکردید درست شبیه به سرعت در رانندگی واقعی شتاب را به رخ میکشید.با این تفاوت که این بار همه چیز پیکسلی است. زیبایی جاده های بازی و وحود آب و هوایی مختلف در هنگام رانندگی و تنوع فوق العاده ای که بازی کننده بازی های ویدیویی در انتخاب جاده ی مورد علاقه ی خود داشت در کنار بیش از 250 ماشین اسپرت مختلف مسبب اصلی فروش 150 میلیونی این بازی در سال 1994 و ثبت رکوردی غیر قابل باور آن هم برای یک عنوان «Racing» بود.
به طور کلی سری بازی «نیاز برای سرعت» از اولین نسخه اش تا به امروز شامل 24 نسخه ی مختلف در داستان هایی مختلف تر است. این مجموعه از زمان اولین نسخه ی آن یعنی سال 1994 هر ساله در تاریخ های متغییری و در مواقعی عرضه ی دو نسخه ی کاملا مختلف را از این بازی ویدیویی سبک مسابقه ی ماشین سواری را به همراه داشته است.
دوازدهمین نسخه از این سری بازی شناخته شده و پر هیجان «NEED FOR SPEED:Rivals» است.عنوانی که نام قدرتمند و با سابقه ی خانواده اش را به دوش میکشد.این نسخه از سری بازی «نیاز برای سرعت» توسط همکاری دو شرکت زیر مجموعه ی «Ghost Games» و «Griterion Games» ساخته شده است و انتشار آن در سراسر دنیا توسط خود کمپانی «EA Games» انجام شده است.این بازی برای اولین بار در تاریخ 19 نوامبر 2013 برای پلتفرم های نسل هفتمی و در همان روز با فاصله ی چند ساعتی برای پلتفرم های «Xbox one» و «PlayStation 4» عرضه شده است. در اولین تریلری که از این بازی به صورت رسمی توسط کمپانی «EA Games» منتشر شد. دیگر خبری از ماشین های واقعی و رد شدن های تکراری از مقابل کادر دوربین نبود.گرافیکی بسیار زیبا را از جدیدترین ماشین های مسابقه ای روز دنیا در کنار منظره هایی زیبا تر از جاده های مختلف موجود در بازی اطلاعاتی به بیننده و بازی کننده ها میداد.نمایش ماشین های مختلف در جاده های مختلف پی در پی در تریلر منتشر شده از این بازی نشان از همان تنوع بسیار قابل ستایش ماشین های مسابقه ی بازی میداد.
در گیم پلی بازی زمانی که برای اولین بار بازی را شروع کنید هیچ گزینه ای نمایش داده نخواهد شدو فقط همان عکس روی بازی را مشاهده خواهید کرد که در سمت راست تصویر یک ماشین مسابقه ای برای انتخاب وجود دارد که با نام «خلافکار» و در سمت چپ صفحه یک ماشین پلیس برای انتخاب وجود دارد که با نام «پلیس» مشخص شده است.با انتخاب هر یک از دو گزینه ای که در دست دارید داستانی متفاوت را تجربه خواهید کرد.در قسمت داستانی «پلیس» یک مامور وظیفه شناس و با مسئولیت هستید که همواره در روند بازی باید در مقابل خلافکاران جاده های شهر به ایستید وخب درصد کمتری به پلیس بودند علاقه دارند. آن هم در عنوانی که به سرعت بیشتر نیاز دارید . در قسمت داستانی «خلافکار» شما یک شخص با دست فرمانی حرفه ای هستید که باید در مسابقه های مختلف در طول بازی شرکت کنید و با خرید ماشین های جدیدتر و قوی تر پیشرفت خود را به دیگران ثابت کنید.
مهم ترین نکته ای که این نسخه از سری بازی «نیاز برای سرعت» را شبیه به نسخه های قبلی اش کرده است . جهان باز بودن آن است.جهان باز یا به قول گیمر های دنیا «Open World» یک ویژگی در برخی از بازی های دنیا است که به تنهایی به محبوبیت و فروش آنها می افزاید. گشتن به صورت آزادانه و بدون قانون در تمام شهر و لذت بردن از رانندگی در تمام جاده های مختلف موجود در نقشه ی بازی تجربه ای زیبا از یک بازی در سبک همیشه مخاطب پسند سری «نیاز برای سرعت» است.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
game

بازی ایکس باکس XBOX Need For Speed Rivals

  • 7 days7 روز مهلت تست
  • 0 تومان


به زودی

برچسب ها: سیستم مورد نیاز برای نید فور اسپید ریوالز, ماشین های نید فور اسیپد ریوالز, لباس گرگ ها نید فور اسپید ریوالز, بررسی بازی نید فور اسپید ریوالز, سرعت 449 تا در بازی نید فور اسپید ریوالز, تصادف عجیب Need For Speed rivals,