• بازی نینتندو سوییچ Nintendo Super Mrio Odyssey

بازی  Super Mario Odyssey برای نینتندو سوییچ

سال 1981 بود که تمام بازار های جهانی و سایت های فروش بازی خبر از فروش بسیار بالای بازی ویدیویی میدادند که به شدت ساده اما پرطرفدار شده بود.عنوانی پیکسلی  و یک بعدی که بسیار چالش برانگیز و زیبا کار شده بود.کمپانی معروف و ثابت شده ی ژاپنی یعنی «Nintendo» به کارگردانی «Shigeru Miyamoto» اثری را خلق کرد که امروزه آن را آغاز تغییر بازی های ماجراجویی می نامند.عنوان «Donkey Kong» اولین حضور شخصیت محبوب و به شدت معروف «Super Mario» بود.بازی در گیم پلی طوری بود که با یک بار بازی کردن غیر ممکن بود که علاقه مند به آن نشده و ادامه دادن را تا حد تمام شدن بازی به خود تحمیل نکنید. چندین نرده ی منحنی که هر کدام با یک نردبان به یک دیگر متصل شده بودند و گوریلی که در بالاترین نقطه ی آن ایستاده بود و در کنارش بشکه های آتش گرفته ی بنزین که به سمت پایین قل داده میشد تا به «Jumper» برخورد کند.نه اشتباه نکنید.حس غریب شما  اشتباه میکند. «Jumper» نامی بود که اولین بار برای شخصیت محبوب «Super Mario»  یا خودمانی تر «قارچ خور» گذاشته بودند.با رد شدن از روی تمامی بشکه هایی که به قصد له شدن به سمت قارچ خور می آمد به بالاترین قسمت نرده ها میرسیدیم و با پرتاب چکش به سمت گوریل عصبانی پرنسس را نجات داده و بازی تمام میشد. در آن سالها که بازی های ماجراجویی همگی با چند دقیقه بازی کردن اذیت کننده و اعصاب خرد کن میشدند بازی «Donkey Kong» به شدت معروف شد و حقش هم بود. همین باعث شد تا شخصیت سیبیلو و کلاه به سر، این عنوان تبدیل به پرفروش ترین بازی تاریخ نینتندو شود.
یک سال گذشت و کمپانی تصمیم گرفت تا با منتشر کردن سری جدید این عنوان مطرح در بین بازی کننده ها اسمی جدید هم برایش ثبت کند و نام فراموش نشدنی «Mario» به تمامی دنیا و بازی کننده ها معرفی شد.در همان زمان عنوان بسیار زیبا و قابل ستایش دیگری از کمپانی نینتندو منتشر شد که این بار به طور کامل بازار جهانی را در دست گرفت.عنوانی که هنوز هم طرفدار دارد یعنی «Super Mario Bros» نام زیبا است . در بیانی دوستانه تر,شاهکاراست . این بازی فقط یک شاهکار بود و بس.حسی که این بازی در آن زمان برای بازی کننده ها رقم زد دیگر هیچ وقت تکرار نشد و شاید هم  دیگر نشود.
نسل هشتم کنسول های بازی و بازی های دنیا در حال معرفی خود بودند و سعی در کنار زدن یکدیگر در این رقابت سخت داشتند.در این میان کمپانی نینتندو با معرفی کنسول نسل هشتمی خود نشان داد ساکت ماندن به معنی ثابت ماندن نیست. جدا از زیبایی کنسول بازی نسل هشتمی کمپانی نینتندو با نام انحصاری «Switch» , بازی هایی که بر روی این کنسول برای بازی کننده های سرتاسر دنیا و

علاقه مندان به این کنسول زیبا ساخته شده است ریشه ای عمیق در گذشته ی دور دست نینتندو دارند.صحبت برای بازی های نینتندو به میزانی  میتواند جذاب و هیجان برانگیز باشد که شاید در این متن گنجایش نداشته باشد بیشتر توضیح دهیم ، اما مقداری بیشتر درباره«Super Mario Odyssey» یکی از بهترین ها و ثابت شده ترین ها  بشناسیم.

باز هم سابقه ی درخشان سری بازی انحصاری کمپانی نینتندو یعنی«Super Mario » را بر روی کنسول نسل هشتمی اش یعنی «Switch» شاهد بودیم.

super-mario-tehrandigi

عنوانی با نام انحصاری «Super Mario Odyssey».ساخته شده و منتشر شده به صورت انحصاری کاملا تحت نظر خوده کمپانی نینتندو با ظاهری کاملا متفاوت از شخصیت همیشه محبوب «Mario» است .

این بار در قالب دنیایی 3 بعدی با رنگ ها و سرزمین های زیبا و باز هم سه بعدی است .داستان بازی از جایی شروع میشود که یک روح سرگردان با برخورد با کلاه ماریو به او قدرت پرتاب کلاه به سمت شخصیت های داستان و اشیا موجود در گیم پلی را میدهد و با پرتاب کردن کلاه  هدف تحت کنترل روح سرگردان ماریو  قرار گرفته و  سوپر ماریو قدرت کنترل بر روی آن هدف را پیدا میکند.به عنوان مثال با پرت کردن کلاه به سمت لاک پشت های همیشه بدجنس بازی کلاه بر روی سر آن ها نشسته و میتوانید با کنترل کردن آن شخصیت با آن بازی کنید. این روح قرار گرفته در کلاه قدرت های مختلفی را به ماریو بخشیده است. سوپر ماریو از این قدرت ها باید برای طی کردن یک مسیر طولانی و پر از چالش ، برای نجات جان پرنسس معروف داستان همیشگی ماریو یعنی «Princess Peach» از دست دشمن خونی خود «Nemesis Bowser» استفاده کند.

بازی دارای گیم پلی به شدت زیباست در فریم های مختلف با رنگ بندی های بسیار متنوع که ماریو را در ظاهر های متنوعی خواهید دید.جایی ماریو در قالب یک دایناسور در آمده است و در جایی دیگر یکی از گلوله های ترسناک و پرنده ی همیشگی بازی شده است.

بازی شامل چندین مرحله از سرزمین های مختلف آن هم به صورت سه بعدی است که با کیفیت تصویر  1080p اجرا میشود که برای عنوان همیشه پیکسلی ماریو پیشرفتی بسیار قابل وصف است.عنوان «Super Mario Odyssey» برای کسانی که گذشته ی شیرین ماریو را هنوز در یاد دارند و غصه اش را میخورند تجربه ای ماورای تصور بی نظیر و به یاد ماندنی است.


نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
game

بازی نینتندو سوییچ Nintendo Super Mrio Odyssey

  • 7 days7 روز مهلت تست
  • 0 تومان


تماس برای خرید

کالاهای مرتبط

برچسب ها: بازی ماریو قدیمی, بازی ماریو جدید, اولین بازی ماریو, super mario, بهترین سوپر بازی های ماریو, Nintendo, Super Mario Odyssey, Switch, Super Mario Bros, Jumper